Popis: Za budovou, v níž sídlí pošta a městská policie, se rozkládá několik hřišť. Dětské hřiště (44.A) má převážně dřevěné vybavení provedené z masivních kůlů a mohlo by aspirovat na titul „nejkrásnější dřevěné hřiště v Praze“. Skládá se z několika částí. Jedna je ohrazená nižším plotem, další prvky jsou rozptýlené kolem. Celkem můžeme napočítat na 20 atrakcí. Děti mají k dispozici několik domků, některé jsou spojené se skluzavkou a šplhacími prvky, most, strážní věž, skluzavku na svahu, různě velké pavoučí sítě, horolezeckou stěnu, kladiny, houpačky atd. Na ploše je položen kačírek. Bohužel chybí stín. Na trávě u hřiště si také můžete zacvičit na 3 fitness strojích. V bezprostřední blízkosti je multifunkční hřiště (fotbal, volejbal, basketbal, nohejbal) s umělým povrchem a menší skate park. Kromě toho si také lze zahrát na venkovním stole ping-pong a děti mohou zkusit zdolat cca 3 metry vysokou boulderovací stěnu.

Nepřehlédněte: Na okraji obce v ulici U Lipové aleje najdeme ještě jedno poměrně nové hřiště (44.B) standardní velikosti s asi 10 prvky. Nedaleko od něj se nachází zahrada, kde majitelé chovají ovce, černé vepře a několik druhů drůbeže.

Doporučujeme: Pokud vám zbyde čas, navštivte nový park (severovýchodní část obce u dubečské tvrze). Je tady amfiteátr, místo dalekého rozhledu, upravené arboretum, rybníček a národní kulturní památka - rekonstruovaný objekt špýcharu.

Sociální zařízení: Voda ne, WC ne.

Občerstvení: Nedaleko (u místní školy) jsou restaurace a v bezprostřední blízkosti hřiště obchod s potravinami.

Doprava: Autobusy 111, 240, 329 - zastávka Škola Dubeč. Pokud pojedete od Dolních Měcholup, nejbližší zastávkou je stanice Za Pavilonem. Parkovat lze i přímo u hřiště.