Popis: U Masarykovy školy v Klánovicích je menší neoplocené hřiště (47.A) s několika prvky, jako domek se skluzavkou nebo lanová pyramida. Budete-li pokračovat po ulici V Soudním podél tělocvičny, dostanete se brzy k lesu. Po úzké asfaltové silnici půjdete asi 400 m ke křížení silnice se žlutou turistickou značkou. Zde najdete lesní hřiště (47.B) s dřevěnými prvky - houpačka, prvky k procvičení rovnováhy atd. Až hřiště děti omrzí, nabízí se 3 možnosti. Buď se vraťte stejnou cestou, nebo pokračujte po asfaltce, až dojdete ke stanovišti městské policie uprostřed lesa (slouží jako útulek pro policejní psy). Okolní les patří k nejhezčím ve středních Čechách. Rostou zde převážně staleté duby. Také se můžete vydat po žluté značce a dojít na vlakové nádraží Praha Klánovice. Cesta je dlouhá kolem 1,5 km.

Nepřehlédněte: V parčíku před klánovickou školou vznikla galerie zatím asi 10 dřevěných soch, jako jsou „Král a královna“, „Padlý anděl nesoucí zprávu o konci světa“ nebo „Splněné přání“.

Doporučujeme: Pokud sem zavítáte v létě nebo na podzim, nezapomeňte na houbařské vybavení. Přestože do lesa, zejména o víkendu, chodí dost lidí, prakticky nikdo neodchází s prázdnou. Zajímavou alternativou je také cyklistický výlet. Celá trasa vede prakticky po rovině, takže je vhodná i pro malé děti. Vlaky z Masarykova nádraží do Klánovic jsou uzpůsobené pro přepravu jízdních kol.

Sociální zařízení: Voda - hydrant u hřiště (47.A), WC ne.

Občerstvení: V Klánovicích funguje několik restaurací. Rekonstruovaná restaurace přímo u nádraží nabízí i dětský koutek se skluzavkou a pískovištěm.

Doprava: Autobus č. 261, 262, 303, 343 - zastávka Smržovská, nebo nádraží Praha Klánovice (trať S1 z Masarykova nádraží) a pak asi 700 m pěšky po hlavní ulici Slavětínské. Parkovat lze u nádraží nebo u budovy Masarykovy ZŠ (v sobotu dopoledne, kdy se konají proslulé farmářské trhy, ale bývá parkoviště plné).