Centrum dobře pokryté

Jeho pracovníci jsou turistům k dispozici každý den od 10:00 do 18:00 hodin. „TIC na Václavském náměstí je již šestým oficiálním informačním centrem hlavního města Prahy. Lidé nás najdou jednak v budově Staroměstské radnice, v Rytířské ulici 31, v hlavní turistické sezoně v Malostranské mostecké věži a dva informační stánky provozujeme také na obou terminálech Letiště Václava Havla. Fakt, že můžeme turistům pomáhat také na Václavském náměstí, mě velmi těší, protože právě zde oficiální turistické centrum dlouho chybělo,“ uvádí ředitelka PIS – PCT Nora Dolanská.

Mapy i průvodci zdarma

Čeští i zahraniční turisté se v TIC mohou dotazovat na vše, co je o Praze zajímá. Získají zde zdarma materiály, jako jsou obecné i specializované mapy města (Prahou s dětmi, Hudební mapa Prahy, Mapa památek a architektury), průvodce Praha do kapsy, Pivního průvodce Prahou nebo sezonní letáky s tipy na nejlepší kulturní, sportovní a společenské akce.

Vstupenky, jízdenky i suvenýry

Lidé zde mohou zároveň nakoupit vstupenky na vlastivědné vycházky městem, vstupenky sítí TicketPro, TicketPortal a Colosseum, zajistit si okružní jízdy Prahou, celodenní jízdenky MHD, Prague Card nebo koupit drobné upomínkové předměty. Turistická informační centra PIS – PCT vyřídí každý měsíc více než 50 000 dotazů turistů z domova i ze zahraničí.