Na místě tradiční a mezi Pražany velmi oblíbené tržnice vyrostlo v uplynulých měsících velké obchodně-společenské centrum. Arkády Pankrác pak z nejlidnatějšího pražského obvodu dělají obchodu místo zaslíbené. A co víc, trasa C pražského metra v rozmezí několika málo stanic nabízí cestujícím návštěvu hned tří významných nákupních středisek – obřího komplexu Chodov, bývalého DBK na Budějovické a nyní nově Arkád Pankrác na stejnojmenné stanici.

Pankrác modernou změněná

Arkády Pankrác svou vysoce kvalitní a moderní architekturou celé této nákupní galerie se jednoznačně vepsaly do dynamicky se měnící podoby této části Prahy. Na prodejní ploše o rozloze 45 000 m2 otevře brány svým zákazníkům až 140 obchodů, jejichž rozmanitost a kvalita by mohly dosavadní pražskou nabídku ještě více rozšířit.

Nejen obyvatelům Pankráce a Pražanům, ale i návštěvníkům bližšího či vzdálenějšího okolí tak poskytnou Arkády Pankrác širokou nabídku obchodů s módou nebo potravinami stejně jako posezení v kavárnách a restauracích a i řadu dalších služeb. Velké skleněné plochy přitom otevírají nákupní galerii okolí a stavba na kolemjdoucí působí vzdušně a transparentně.

Na projektu, jehož investiční objem činil tři miliardy korun, se podílely společnosti Unibail Rodamco a ECE Projektmanagement. Obě společnosti už mají v České republice velmi dobré jméno v oblasti projektování a správy nemovitostí. Firma Unibail Rodamco v Praze realizovala obchodně-společenské Centrum Černý Most, Zábavní centrum Černý Most a Centrum Chodov na Jižním Městě. ECE zase postavila Galerii Vaňkovka v Brně a připravuje výstavbu Galerie Liberec v centru stejnojmenného města.

Arkády Pankrác mají, jak už bylo naznačeno, navíc také výbornou dopravní dostupnost. Více než jeden milion návštěvníků se může do galerie dopravit za pouhých třicet minut. Doprava osobním autem je díky výhodnému propojení s pražskou magistrálou velmi pohodlná a Arkády Pankrác nabídnou zhruba 1100 parkovacích míst. Kromě toho přímo do galerie ústí východ z metra.

Co je pro mapu zaměstnanosti Prahy podstatné, je fakt, že Arkády Pankrác nabídly na dva tisíce pracovních příležitostí, což je navýsost slušná nabídka.