Jedním z bodů jednání bylo sloučení s asociací městských a příměstských přírodních parků Fedenatur. Jediným českým zástupcem v této asociaci je pražský přírodní park Drahaň-Troja, který je zapojen do mezinárodního projektu projektu Periurban Parks. Při této příležitosti se na pracovní večeři setkala se členy Rady i radní hlavního města Prahy pro oblast infrastruktury, technické vybavenosti a životního prostředí Jana Plamínková.

V rámci programu zasedání členové Rady park Drahaň-Troja také navštívili a zúčastnili se semináře o významu periurbánních území a o ochraně pražských přírodních parků – jako příklad byl prezentován právě park Drahaň-Troja - uspořádaného ve spolupráci s dotčenými městskými částmi.

Oblast Drahaň-Troja s rozlohou téměř 600 ha byla vyhlášena přírodním parkem (r. 1992, od r. 1990 tzv. oblast klidu) především kvůli skalnatým svahům a výchozům horniny se vzácnými společenstvy skalních stepí v Podhoří a na Jabloňce. Roste zde např. smil písečný, který se jinde v Praze nevyskytuje, žijí tu vzácné druhy hmyzu, přičemž u některých jde dokonce o jedinou lokalitu výskytu v rámci celé ČR. Území je ale cenné i geomorfologicky a historicky. Bylo osídleno již v mladší době kamenné.