Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Petice

Každý má právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi, návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do působnosti těchto orgánů.

Nový projekt s názvem E-petice je součástí dlouhodobé strategie Magistrátu hl. m. Prahy, která má za cíl dosáhnout maximální transparentnosti, otevřenosti a elektronizace jednotlivých agend úřadu. Prostřednictvím e-petice se lze v zásadě domáhat čehokoliv, nesmí se jí však vyzývat k porušování ústavy a zákonů, popírání nebo omezování osobních, politických nebo jiných práv občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení, nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů, anebo k násilí nebo hrubé neslušnosti.

Vytvoření nové e-petice

Zakládat nebo podepisovat již založenou e-petici mohou pouze osoby, které jsou na portálu hl. m. Prahy registrovány. Pokud jste již registrovaní, přihlaste se.

V případě, že se chcete nyní registrovat, přejděte na stránku registrace. Před registrací se prosím seznamte s provozními podmínkami pro používání portálu www.praha.eu.

Seznam aktualních e-petic

Přihlášením získáte právo editovat své petice.

Petice
(odkaz na detail)
Běží od Počet podpisů
(odkaz na seznam)
petice za bezpečný provoz na ulici Kukulova Praha 5 8.1.2014 1
Změny v MHD dolní Krč 24.7.2018 1

Archiv ukončených e-petic

Petice
(odkaz na detail)
Ukončena dne Počet podpisů
(odkaz na seznam)
Chci urychlit odezvy přihlašování do portálu 24.7.2018 nepodepsána
Proti zastavění parku u Malovanky 4.12.2015 12
Proti stavbě bytového domu v Praze 8 - Jitravská 4.12.2015 3
Petice za nalezení vhodného pozemku pro stavbu nové budovy Národní knihovny podle vítězného návrhu Jana Kaplického 4.12.2015 15
Odmítnutí koalice ODS+ČSSD 4.12.2015 2