Zájem o kartu nastal již první den, kdy zákaznické centrum ve Škodově paláci vydalo 716 Lítaček. Oproti průměrnému únorovému dni, kdy se obvykle vydalo 477 karet Opencard, šlo o téměř poloviční nárůst. První den také přilákal řadu nových uživatelů. O první kartu požádalo 192 nových uživatelů. Zájem cestujících o kartu pokračuje i nadále.

„Mám radost z toho, že je o Lítačku takový zájem. Za pouhý jeden pracovní týden je v Praze již téměř tři a půl tisíce uživatelů Lítačky. Dokonce i množství stávajících uživatelů Opencard už tuto kartu nechtělo mít ve své peněžence, a proto si ji přišli vyměnit ještě před koncem její platnosti,“ řekla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Žádost o lítačku je možné vyřídit na počkání v zákaznickém centru pražského magistrátu ve Škodově paláci. Vchod do centra je z rohu Jungmannovy a Charvátovy ulice. K vyřízení je nutné předložit průkaz totožnosti a fotografii k naskenování (je možné využít standardní průkazové foto). V případě výměny dosavadní „červené“ karty z důvodu ukončení platnosti, kdy držitel souhlasil s uchováním dat v archivu, foto není potřeba.

Kartu je možné zatím vyřídit pouze osobně v zákaznickém centru, příjem žádostí on-line je dočasně zrušen. O vydání nové karty či o výměnu karty je možné požádat v zastoupení. Rodič, zakládající kartu dítěti, již nemusí nosit rodný list. Ostatní zástupci budou potřebovat plnou moc od držitele karty a kopii jeho dokladu totožnosti.

Výměna za Opencard z důvodu skončení její platnosti je zdarma. Poplatek za vydání nové karty nebo výměna dříve než tři měsíce před koncem platnosti Opencard je 100 Kč. Pokud je na původní kartě ještě platný jízdní kupon, bude převeden na Lítačku. V případě, že na červené kartě ještě zbyly nějaké finanční prostředky pro aplikaci Parkování, která na novou kartu není zavedena, budou držiteli karty proplaceny. Lítačka bude nadále sloužit také jako průkazka do Městské knihovny v Praze a do Národní technické knihovny v Praze.

V rámci pilotního projektu, který potrvá do června, jsou vydávány dva typy karet: osobní a anonymní.