Již před otevřením zákaznického centra ve Škodově paláci se na ulici tvořila fronta zájemců o Lítačku. Necelou první hodinu byla fronta větší a odpovídala tomu i delší čekací doba. Následně se situace ustálila a čekací doba se v průběhu dne pohybovala kolem patnácti minut. Za tuto dobu se pracovníkům dařilo vyřídit asi padesát zájemců o Lítačku. Velká část Pražanů žádá o Lítačku v předstihu, i když mají ještě platnou Opencard.

„Je skvělé pozorovat, že o Lítačku je takový zájem. Je vidět, že i občané se chtějí zbavit závislosti na té červené kartě Opencard, která byla symbolem dob, kdy tu miliardy mizely v černých dírách. Doufám také, že ode dneška už nikdo nebude pochybovat, že se jedná o skutečně funkční systém, jehož pořízení nás vyšlo na necelé dva miliony. Některým opozičním zastupitelům to přišlo nemožné, ale teď už snad vidí, že to lze i za takovou částku,“ řekla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

K vyřízení je nutné předložit průkaz totožnosti a fotografii k naskenování (je možné využít standardní průkazové foto). V případě výměny dosavadní „červené“ karty z důvodu ukončení platnosti, kdy držitel souhlasil s uchováním dat v archivu, foto není potřeba.

Kartu je možné zatím vyřídit pouze osobně v zákaznickém centru, příjem žádostí on-line je dočasně zrušen. O vydání nové karty či o výměnu karty je možné požádat v zastoupení. Rodič, zakládající kartu dítěti, již nemusí nosit rodný list. Ostatní zástupci budou potřebovat plnou moc od držitele karty a kopii jeho dokladu totožnosti.

Výměna za Opencard z důvodu skončení její platnosti je zdarma. Poplatek za vydání nové karty nebo výměna dříve než tři měsíce před koncem platnosti Opencard je 100 Kč.

Pokud je na původní kartě ještě platný jízdní kupon, bude převeden na Lítačku.

A v případě, že na červené kartě ještě zbyly nějaké finanční prostředky pro aplikaci Parkování, která na novou kartu není zavedena, budou držiteli karty proplaceny.

Lítačka bude sloužit také jako průkazka do Městské knihovny v Praze.

V rámci pilotního projektu, který potrvá do června, jsou vydávány dva typy karet: osobní a anonymní.