Letní scéna Štvanice zaujímá hned tři místa na západním cípu ostrova. Největší z nich, scéna Pod mostem, poskytne jak úkryt před případnými přeháňkami, tak kapacitu až 200 míst. Mimoto má most řadu praktických výhod: lépe se pod ním svítí, má lepší akustiku než plenér a divák nezmokne. Další dvě plenérové scény U zahrady a Pod kaštany poskytnou prostor intimnějším divadelním inscenacím či třeba oblíbené Večeři s novou hrou Divadla LETÍ.

Herkules pod mostem

Diváci se během letních měsíců mohou těšit na 5. ročník Antické Štvanice a inscenace souborů Geisslers Hofcomoedianten, Divadlo LETÍ, A studio Rubín a dalších. Tygr v tísni stojí také za již 5. ročníkem plenérového divadelního festivalu Antická Štvanice.

Letošním titulem šitým na míru prostoru pod Hlávkovým mostem bude Senecova tragédie Šílený Herkules, která se Pražanům představí 31. července v české premiéře. Herkules je hrdina, lidé ho oslavují, protože poráží nestvůry, ničí přírodu a umožňuje lidské civilizaci růst. Samotný most a pohled, který nabízí, podle režiséra inscenace Tomáše Loužného chápání Herkula jako civilizačního hrdiny podtrhuje.

Greta jako divadelní hvězda

Divadlo Letí na Letní scéně Štvanice uvede 7. července premiéru autorské inscenace Mariána Amslera s názvem Greta, která se odehrává v roce 2028, kde je z EU PR agentura a planeta Země je na pokraji ekologického kolapsu.

Greta Thunberg je milovaný i vysmívaný symbol boje proti klimatické změně a taky nejúspěšnější influencerka celé jedné generace. Ale co se s touhle generací stane, až dospěje? „Greta je celosvětový fenomén, holčička, která si sedla na náměstí s transparentem a postupně se k ní přidali tisíce lidí. Je důkazem, že žádný člověk není tak malý, aby nemohl změnit svět,“ popisuje svou fascinaci nepravděpodobnou hrdinkou autor a režisér hry Marián Amsler.