Cyrano z Bergeracu, příběh jednoho z nejznámějších milostných trojúhelníků, uvádí Švandovo divadlo v nové adaptaci, která opouští alexandrín a k současnému divákovi promlouvá vášnivou poezií dnešní doby od rapu až po volný verš.  Adaptace oceňovaného britského dramatika zachovává veškeré motivy původního díla Edmonda Rostanda, ale zbavuje je romantického ornamentu. Slovo jako prostředek lásky. Slovo jako zbraň. Nový přepis romantického příběhu v beat boxovém rytmu. Diváci, kteří původní drama nečetli, ihned pochopí, že slova jsou pro autora prostředkem, který dokáže zažehnout lásku, ale také podnítit nenávist.

Co nakonec zvítězí, se můžete přesvědčit v pátek 14. října od 19 hodin ve Velkém sále Švandova divadla.

 

Ve hře CRY BABY CRY pětice žen, skvělých hereček, která se na jevišti sešla na kurzu tzv. life coachingu, divákům prozradí zaručený návod na štěstí. Ambiciózní sportovkyně, světaznalá novinářka, typická manželka zaneprázdněného podnikatele, plachá recepční a zralá operní pěvkyně – každá je jiná, všechny však touží změnit svůj život. K tomu jim má pomoci kurz vedený lektorem, jediným mužem, kterého ve hře můžete vidět. V hlavních rolích Kristýna Frejová, Klára Cibulková a Tomáš Petřík.

Jestli nás může vůbec někdo naučit být šťastný, zjistíte ve Švandově divadle v sobotu 15. října od 19 hodin ve Velkém sále Švandova divadla.