Některé z filmů osobně představí jejich tvůrci. Stephen Daldry, proslulý režisér filmových hitů jako Hodiny, Billy Elliot nebo Předčítač uvede svůj nový televizní film Together. Vlastní sekci – Profil: Sturla Brandth Grøvlen – má na MFF Praha – Febiofest 2021 významný norský kameraman, který přijede představit své snímky Shirley s Elisabeth Moss v hlavní roli, oceňované Kamenné srdce, českým divákům velice dobře známý oscarový snímek Chlast a novinku Last and First Man. Do Hlavní soutěže byl vybrán film Smysl života, na Febiofest zavítá také jeho režisérka Ruth Meehan. A pozvání přijal také režisér Lauri Randla, jehož snímek Sbohem Sovětský svaze spolu s dalšími pěti tituly aspiruje na ocenění v Soutěži komedií. Dokument Castrovi špioni v sekci DOCS představí jeden z jeho režisérů Gary Lennon.

Hlavním dějištěm MFF Praha – Febiofest 2021 je Cinema City Slovanský dům. Promítat se bude také ve stylovém kině Edison Filmhub a v Kině Pilotů. Nová sekce VR Cinema s filmy ve virtuální realitě dostane prostor v Centru současného umění DOX, a to ve třech tematických pásmech: Anima, Art a Docu.

Cenu Kristián obdrží herec Jiří Lábus, herečka Božidara Turzonovová a producent Mike Downey. Právě Mike Downey bude hostem první masterclass, ve druhé masterclass íránská režisérka a aktivistka za práva žen Mahnaz Mohammadi a ve třetí bude o své práci hovořit kameraman Sturla Brandth Grøvlen. Všechny masterclass jsou přístupné zdarma – stačí si vyzvednout v pokladně kina vstupenku.

Součástí letošního ročníku MFF Praha – Febiofest je bohatý OFF PROGRAM. Nebudou chybět projekce v rámci sekcí VR Cinema a Culinary Cinema, připravena je Tygří Night, v níž členové oblíbeného uskupení Tři tygři představí tři krátké snímky ze své produkce a podebatují s diváky. V zahradě Slovanského domu bude během festivalu k dispozici CHILL ZÓNA pro odpočinek u filmového drinku či kávy a rozmanitého hudebního programu. V Pasáži českého designu a v přilehlé kavárně Art-n-Cofee bude k vidění prezentace projektu Art for Amnesty a výstava fotografií věnovaná Amnesty International, která letos slaví 60. výročí založení a 30 let působení v České republice.

Podrobnosti a vstupenky na webu Febiofestu.