Večírek se ale trochu zvrtne. Když společnosti začnou docházet slova, prasklina se mezi jejich světy začne rozevírat. Co bude dál? Co mají ti čtyři společného? Peníze! Jedni je mají a druzí je potřebují. Vždycky jde přece o krev a o peníze.

Večírek se koná v sídle globálního podnikatele Toma (Jiří Štrébl) a jeho výrazně mladší ženy Sue (Petra Tenorová). Na víkend k nim přijíždí alternativní umělkyně Sophia (Martina Jindrová) a její partner Jared (Tomáš Weisser), aby získali finanční podporu pro svůj projekt. Pod povrchem krásného dne a příjemného večera se začíná vzpínat agrese, jedovaté předsudky, překvapivé sympatie i nenávist. To vše z povzdáli sleduje služebná María (Ivana Uhlířová), trpělivý svědek a apokalyptický prorok.

„Prasklej svět je hra o nekomunikaci, zámlkách a tichu. O tichu, které narušuje ševelení větrné zvonkohry a zpřítomňuje chvíli, ve které se zdánlivě neděje nic, a přitom se v ní stane všechno,“ napsala překladatelka hry Jana Slouková.

Michal Dočekal, umělecký šéf Městských divadel pražských, k inscenaci uvedl: „Faust zastavuje okamžik, protože si přeje, aby krásná chvíle trvala na věky. Schimmelpfennig zastavuje okamžik, abychom si uvědomili, že vše, co přijde po tomto okamžiku, bude – svět bez budoucnosti. Autor svou varovnou vizi ovšem podává v jiskřivé podobě večírku se šampaňským a čerstvými ústřicemi vtipu a ironie. Otázka ovšem je, jestli to není večírek i večeře poslední.“