Nové divadlo častěji než to klasické propojuje žánry, zkouší nové přístupy a reaguje na aktuální společenské dění. Díky Malé inventuře mohou pražští diváci během několika dní zjistit, kudy se nové divadlo v Čechách ubírá. „Letos je program uspořádán tak, že diváci mají možnost zhlédnout kontinuálně v podstatě všechna představení,“ řekla k přípravám hlavní organizátorka festivalu Adriana Světlíková.

Děravý katalog

Divadlo je všude! To je klíčový slogan devátého ročníku Malé inventury. Život je jedno velké divadlo. I proto je uprostřed festivalového katalogu díra, kterou je vidět skrz. Drama není jen to, co je zavřené v divadlech, ale vše kolem nás, stačí jenom pozorně vnímat dění kolem nás. O to se snaží i nové divadlo jako forma.

Různorodý program festivalu

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na výjimečný mezinárodní projekt Casablanca Therapy v režii slovinského režiséra Bojana Jablanovce či představení Ba_zen mladé úspěšné performerky Nely Kornetové. Za zmínku stojí rozhodně představení KaDeWe – koláž obrazů vycházející z textu Helmuta Kajzara režisérky Magdy Stojovské a velice zdařilý počin Zde jsem člověkěm scénografa Vladimíra Němečka v režii Jiřího Havelky za doprovodu britské kapely Tiger Lilles.

Přidejte se na lov

Dalším úspěšným představením loňského roku je napříkald taneční duet s názvem Mah Hunt  Lenky Vágnerové a Pavla Maška z uskupení DOT504. Za návštěvu určitě stojí představení Brut francouzského choreografa Fabrice Ramalingoma v provedení tanečního uskupení NANOHACH. Tradičně nesmí na Inventuře chybět nové pokračování divadelního sitcomu Jožkalipnik.

Umělecká burza

Festivalovou atmosféru dotvoří již tradičně úspěšná burza SBAL HO/JI/TO!, která dává českým umělcům možnost představit své projekty českým či zahraničním producentům, dále setkání organizací a promoterů zaměřených na podporu nezávislého umění a kreativní kultury v Evropě. Nebudou chybět workshopy, koncerty, noční představení ani festivalový večírek v Meetfactory.

Kompletní program festivalu najdete na www.malainventura.cz.