Klasický biograf Ponrepo v centru Prahy má dlouholetou historii a je klubovým kinem Národního filmového archivu. Mezi kiny má výjimečné postavení. Svou dramaturgií je totiž zaměřen na diváka, který nechodí do kina jen za zábavou, ale i za poučením a za možností porovnávat moderní současnou filmovou tvorbu s díly staršího data, mnohokrát už i zapomenutými.

„Promítáme snímky z filmové suroviny a dáváme prostor titulům, které není možné vidět jinde. Každý den,“ tak charakterizují biograf jeho provozovatelé.

SKAM

21. srpna tu je na programu maraton úspěšného seriálu SKAM. „V rámci festivalu Young Film Fest představíme nejzásadnější quality TV seriál současnosti, který vznikl za mimořádně obtížných podmínek, ale přitom svojí kvalitou převyšuje většinu světové produkce,“ dodali pořadatelé.

Třetí série SKAMu se stala tak neskutečně populární, že se dostala za hranice své země. Tento norský seriál zaznamenal úspěch po celém světě jako jedna z nejoriginálnějších sérií pro mladé. SKAM se totiž nebojí ničeho. Řeší se v něm nejistota, šikana, drogy, nezávazný sex nebo homosexualita, skandály, solidarita s nejbližšími, rodinné vztahy, psychické poruchy, znásilnění, vydírání ale také obyčejný každodenní život. Hledání sama sebe, přátelství, sexuality i pohledu na svět nebylo nikdy tak reálné jako v tomto seriálu.

Příběhy studentů

Uvidíte osudy jedné mladé party, studentů střední školy v Oslu. Hlavním vypravěčem, jehož očima se dění sleduje, je v každé sérii některý z jejich členů. Vše se odehrává na ose reálného času s velkým přispěním propagace a aktivit na sociálních sítích.

V první sérii, která se bude promítat, se hlavní aktéři připravují na slavnost norských maturantů a čeká je bouřlivá oslava.