Případ pro sociálku je festival sociálního umění, které není roztomilé, nemusíme se nad ním dojímat, ale musíme ho vidět. Cílem festivalu je podle jeho pořadatelů změna pohledu, kterým je nahlíženo na sociální umění a umělce věnující se této tématice.

Pokud na sociální umění budeme nahlížet pouze jako na něco roztomilého, můžeme se tím ochudit o silnou uměleckou i společenskou výpověď,“ říká dramaturgyně festivalu Barbora Šupová.

Festival nabídne nejen nedávné novinky divadla Venuše ve Švehlovce, které vznikaly s herečkami prchajícími před válkou nebo se souborem žen se zkušeností s bezdomovectvím. Hostit bude také brněnský divadelní soubor bořící hranice handicapu a poprvé na svém jevišti představí soubor romského divadla Trajo. Diváci se mohou těšit i na známé tváře stand-upu, jako jsou Ester Kočičková nebo Adéla Elbel. Přehlídku zakončí Mikulášská besídka pro děti na azylových domech.

Přehlídka i letos zprostředkovává konkrétní pomoc. V domově Svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovouse aktuálně nachází 33 dětí, které mohou diváci potěšit mikulášským balíčkem (mandarinky, pomeranče, jablka, sušené plody, ořechy, adventní kalendáře, čokoládky, bonbony, sušenky, perníky a další sladkosti). Maminky pak ocení trvanlivé potraviny, hygienické nebo mycí prostředky. Dary do sbírky mohou diváci přinášet po celou dobu festivalu - do 3. prosince do Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3. V neděli 4. prosince herečky divadla CO ČUMIŠ nadílku odvezou do Jiřetína pod Jedlovou.

Vstupenky:

  • 250 Kč, studenti, senioři a ZTP 150 až 190 Kč
  • Kdo přinese mikulášský balíček pro děti v azylovém domě, může mít vstupenku zdarma.
Více informací zde.