Dirigent Petr Altrichter symbolizuje lásku k české hudbě. Je symbolem vášnivým a neúnavným dle některých názorů spojuje všechny generace českých hudebníků. Zejména péčí o ty méně zkušené.

Český klavírní interpret a zkušený pedagog Ivan Klánský se ujme oblíbeného Chopinova díla. „Muzikologové zatím stále bádají, co je na Chopinově díle tak geniální. Já to také přesně nedokážu pojmenovat; je však jisté, že existuje něco mezi nebem a zemí, co je v jeho díle obsaženo a co způsobuje, že když si sednu ke klavíru a začnu hrát Chopina, moje ruce hrají jakoby samy. Nebo jinými slovy; když položím ruce na klavír, první, co se ozve, je Chopin,“ říká profesor Ivan Klánský, který se s Chopinovým Druhým klavírním koncertem dostal v roce 1970 do finále slavné varšavské Soutěže Fryderyka Chopina jako první Čech v historii.

Pražské symfoniky a klavír doplní česká úspěšná a mezinárodně uznávaná sopranistka Lada Bočková, která se jako první Češka v historii úspěšně zúčastnila dvou světových pěveckých soutěží Operalia Plácida Dominga a Queen Sonja Competition v Oslu. Nyní je její domovskou scénou Theater Bonn v Německu, kde se v této sezóně kromě opery představí také ve scénické hudbě Edvarda Griega ke hře Henrika Ibsena Peer Gynt.

Před středečním koncertem se od 18:15 hodin koná setkání s umělci.

Více informací, včetně možnosti zakoupení vstupenek, je k dispozici zde.