Milovníci komorní hudby si přijdou na své, koncert s dílem poličského rodáka chystá na 1. prosince Quasi Trio a na 14. prosince Klavírní kvarteto Josefa Suka.

Prvním hostujícím tělesem je Moravská filharmonie Olomouc, která s violistou Pavlem Niklem připravuje Martinů Rhapsody-Concerto. Na koncertě 4. prosince pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera zazní také slavná Italská symfonie Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Koncert 6. prosince je věnován loňským laureátům festivalu v oborech dechové nástroje a cembalo. Vystoupí Walter Hofbauer spolu s cembalistou Jiřím Havrlantem a dalšími úspěšnými mladými interprety.

V pátek 10. prosince přijede z Mariánských Lázní Západočeský symfonický orchestr. Na koncertě věnovaném oslavám 75. výročí AMU spolu s houslistou Jakubem Junkem, domácím studentem doktorského studia, provede Martinů Koncertantní suitu. Druhá část večera bude patřit Schubertově Třetí symfonii.

Posledním orchestrálním hostem bude Komorní filharmonie Pardubice hned o den později, 11. prosince. Pod taktovkou Stanislava Vavřínka zahraje pestrý program od Mozarta po Hurníka, otce i syna. V concertinu Sturm & Drang se předvede klarinetistka Ludmila Peterková, pro kterou Lukáš Hurník skladbu napsal. Druhým sólistou večera v Hummelově Koncertu Es dur je trumpetista Walter Hofbauer.

Závěrečný koncert festivalu v pátek 17. prosince také bude patřit komorní hudbě. Zahraje Apollon kvartet a členové správní a dozorčí rady pořádající Nadace Bohuslava Martinů. Jsou jimi přední čeští interpreti: klavírista Ivo Kahánek, flétnistka Žofie Šrámková, violoncellista Michal Kaňka, klarinetista Jiří Hlaváč a varhaník Michal Novenko.

Podrobné informace o programu festivalu Dny Bohuslava Martinů a vstupenky zde.