Dnes pokřtěné trojalbum obsahuje 70 hitů z let 1963 až 2009. Téměř čtyřhodinová nahrávka nabízí také tři nové písně - Volnosť z nového slovenského filmu Cinka Panna, duet s Lucií Bílou Krása a převzatou swingovou skladbu Dobré roky to jsou (It Was A Very Good Year) od Franka Sinatry. Kmotry nahrávky byli zpěváci Stanislav Procházka a Josef Zíma, kteří pamatují Gottovy začátky. „Gratuluju ti, že už můžeš jezdit tramvají zadarmo,“ řekl oslavenci devadesátiletý Stanislav Procházka.

Slavnostní křest se uskutečnil v prostorách bývalé kavárny Vltava, kde Gott před lety jako elektromontér začínal svou pěveckou kariéru. Dnes se zde nachází sídlo automobilové společnosti.
„Pamatuji, když jsem zde do noci zpíval a ráno odjížděl tramvají do ČKD v pražských Vysočanech,“ uvedl Gott.

Na sestavení sedmdesátky písní, která začíná písní Charlese Aznavoura Když jsem já byl tenkrát kluk a končí Sinatrovou Dobré roky to jsou, dohlížel sám zpěvák. Rozhodoval, které nahrávky budou v původních verzích a které nově nahrané. „Největším problémem bylo při vybírání písní nějakou vyhodit, protože se jich tam vešlo jenom 70, a stále se někdo ptá, proč tam není ten či onen hit,“ uvedl Gott, který se na trojalbu představuje jako zpěvák mnoha stylů.

Karel Gott příští měsíc představí ještě jednu nahrávku, která bude největším vydavatelským počinem v historii tuzemské populární hudby. Půjde o komplet jeho 33supraphonských alb z let 1965 až 1992 v kartonové krabici, která navíc na přání oslavence obsahuje další tři bonusová CD s jeho hity v angličtině a italštině a nahrávkami z televizního pořadu ve Slaném .

Držitel 34 zlatých slavíků vydal u Supraphonu v letech 1960 až 1992 celkem 63 alb a 182 singlů včetně kompilací. V roce 1992 udělil Supraphon Gottovi Diamantovou desku za 13 milionů prodaných nosičů a za 30 let spolupráce, během nichž pro vydavatelství natočil 748 písní. Supraphon také spustil webový speciál Karla Gotta na www.supraphon.cz.

Svoje sedmdesátiny oslaví Karel Gott již vyprodaným velkým koncertem 11. června v pražské O2 aréně, kde se představí Lucie Bílá, Hana Zagorová, Eva Pilarová, Petr Kolář, Petr Hapka, skupiny Olympic, No Name a další. Koncert s názvem Karlův most bude mapovat Gottovu padesátiletou kariéru. V podání hostů zazní jeho největší hity i melodie z muzikálů a speciální duety. Vystoupí 70 účinkujících, jednotliví interpreti i skupiny, dohromady přibližně 150 lidí.

Zdroj: ČTK