Sopranistka Lisette Oropesa je podle charakteristiky na španělském serveru Notodo „výjimečný úkaz, jako Halleyova kometa“. V roce 2019 získala dvě nejprestižnější americké ceny: v květnu jí newyorská Metropolitní opera udělila Cenu Beverly Sills a v říjnu převzala na koncertě v Carnegie Hall Cenu Richarda Tuckera.

Jedna z nejžádanějších lyrických sopranistek debutovala v Metropolitní opeře v roce 2006 v Mozartově Idomeneovi a vrátila se sem mj. jako Zuzanka (Figarova svatba), Gilda (Rigoletto), Nannetta (Falstaff), Sophie (Werther), Violetta (La traviata) nebo Massenetova Manon. V červnu 2019 debutovala v milánské La Scale jako Amalia (Verdi: Loupežníci). Hostovala také v Pařížské národní opeře jako Rosina (Lazebník sevillský), Gilda (Rigoletto), Marguerite de Valois (Hugenoti) a Adina (Nápoj lásky), v Teatro Real v Madridu jako Violetta a Lucia di Lammermoor, v Los Angeles Opera jako Gilda (Rigoletto), Vídeňské státní opeře jako Konstanze (Únos ze serailu) ad.

V Praze měla vystoupit loni, koncert byl vzhledem k pandemii odložen na říjen letošního roku. Doprovodí ji španělský klavírista Rubén Fernández Aguirre, vyhledávaný klavírní partner celé řady renomovaných pěvců (Carlos Álvarez, Ismael Jordi, Josep Bros, Mariella Devia ad.).

Program koncertu a vstupenky zde.