„Letošní Proms se snaží oprostit od všudypřítomné nervozity doby a přinášejí nové projekty, ale i ty, které těšily posluchače během uplynulých šestnácti ročníků. Carl Davis a Hollywood Night, Steven Mercurio a nezaměnitelná hudba Johna Williamse, večer Quincyho Jonese a Latin jazzu, čas pro meditaci v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Jazzové a komorní koncerty bude hostit The Loop Jazz Club,“ říká ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Právě Český národní symfonický orchestr zahájí festival v pátek 11. června v pražském Obecním domě koncertem The Best of John Williams, na kterém zazní hudba ze slavných hollywoodských filmů, jako jsou Čelisti, Harry Potter a Kámen mudrců, E.T. - Mimozemšťan či Jurský park.

Klasiku nabídne například Pocta bratrům Seckým v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, Prague BRASStet i slavné Smetanovo trio v The Loop Jazz Club v Hostivaři.

V rámci jazzových koncertů vystoupí Focused on Quincy Jones, Otto Hejnic Trio, LASH & GREY with strings, Focused on Latin Jazz, Dorota Barová Trio, Tribute to AghaRTA Jazz Centrum, Marco Čaňo & Cover Paradise a Focused on Jazz Fusion.

Samozřejmě nebude chybět Hollywood Night, letos ve čtyřech tematických sériích: Nostalgie, Western, Humor a Monument. Závěr festivalu bude patřit James Bond Night.

Podrobný program, informace k aktuálním opatřením a nákup vstupenek na stránkách festivalu.