Koncert s podtitulem „Za hudbou do všech koutů světa“ pod taktovkou dirigenta Jana Kučery je další z cyklu rodinného pořadu Orchestr na dotek a představí se na něm také děti z Hudebního klubu FÍK. Dále vystoupí herecký tandem Marek Němec a Johana Schmidtmajerová a také členové baletu Konzervatoře Taneční centrum Praha.

„Společně s hudebními cestovateli, panem Tympánem (Marek Němec) a Karolínou Okarínou (Johana Schmidtmajerová), se vydáme prozkoumávat hudbu z dálného i blízkého východu. Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zahraje ty největší východní hity od nesmrtelného Louskáčka Petra Iljiče Čajkovského po smrtelně rychlý Šavlový tanec Arama Chačaturjana,“ říká scénárista Tomáš Končinský, který společně s dramaturgem FOK Martinem Rudovským vybral ukázky hudby vhodné pro dětské posluchače, opředené příběhy.

Vystoupí také Richard Kollert, mimořádně talentovaný patnáctiletý houslista. Richard byl odmalička obklopen hudbou; narodil se do česko-japonské hudební rodiny, jeho tatínek Jiří Kollert je klavírní virtuóz a dědeček skladatel. Se svým starším bratrem Eduardem, též houslistou, od dětství navštěvují hodiny houslí ve Švýcarsku u světoznámého pedagoga Zakhara Brona. Richard debutoval jako sólista s orchestrem v pražském Rudolfinu již ve svých 10 letech a od té doby koncertuje v České republice i v zahraničí. Od tohoto školního roku je posluchačem Pražské konzervatoře.

Přibližně hodinu trvající koncert v Obecním domě je vhodný pro rodiny s dětmi od 5 let. Dětští diváci si navíc mohou na pódiu vyzkoušet hru na nástroje s pomocí hráčů Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Pro více informací, včetně možnosti zakoupení vstupenek, navštivte internetové stránky Symfonického orchestru hlavního města Prahy.