My kluci, co spolu chodíme, jsou spolužáci ze studií pantomimy, vystupující v sestavě: Andrej Lyga, Šimon Pliska, Lukas Bliss, Václav Wortner, za světly Jonatán Vnouček, na klavír a housle s nimi občas hrává Martin Zbrožek, beatboxuje Dominik Zbrožek, na klarinet Tomáš Kugel. Vidět je můžete dvakrát měsíčně v pražském divadle Inspirace – anebo na venkovních štacích, jako je ta na Lodi Tajemství.

Improvizace ze všech stran

Srdcem pánského souboru je Václav Wortner, kterého vášeň pro improvizaci přivedla k divadlu ve všech jeho formách, od sólových představení po akrobatické klaunerie. Studuje autorské herectví na DAMU, píše dizertaci o herectví v práci lektora, protože improvizaci také vyučuje, a to nejen u nás. Hrál a učil také v Lyonu, Bordeaux, ve Lvově, v Budapešti a v Tallinnu. Soubor My kluci, co spolu chodíme, založil se studenty pantomimy v roce 2018, působil i v soboru Bafni.

Co bude jinak

Na náplavce, kde loď kotví, tahle čtveřice předvede podle svých slov improvizační bizárek, absurdní divadelní improvizaci, na rozdíl od většiny improvizačních výstupů založenou nikoliv na slově, ale na fyzickém divadle, na pohybu. Společně s muzikou a světlem „kluci“ vytvářejí spontánní koláže scén a obrazů, od abstraktna až po absurdno.