Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné atmosféře vnitrobloku v Karlíně, kde si návštěvníci kromě prohlížení a nakupování knih mohou vychutnat další kulturní zážitky a něco se dozvědět.

Na knižním jarmarku, který je hlavní složkou programu, najdete stánky nakladatelství jako je Akademie múzických umění v Praze, Baobab, Bylo nebylo, Casablanca, Dauphin, Fake Fake, Galerie hlavního města Prahy, Galerie VI PER, Gnóm, H+H Vyšehradská, jakost, Knihovna Václava Havla, Labyrint & Raketa, Lipnik, Malvern, Meander,  Trystero, Upapæpop, Venkovské dílo, verzone, wo-men  a mnohých dalších. Představí se i časopisy A2, Lógr, Nový Prostor, Plav, revue Prostor, Sedmá generace a komiksový obchod No Ordinary Heroes. Ti všichni návštěvníkům přiblíží novinky ze své produkce.

Diskuse o knihách

Zajímavou část nabídky tvoří i diskuze s tvůrci. Dozvíte se v nich například to, jak vzniká kniha, co se autorovi honí hlavou, jak náročné je přeložit komiks a jak prózu, co přesně dělá při vzniku knížek editor a jak spolupracuje autor s redaktorem a korektor s grafikem. Diskutovat budou spisovatelé, nakladatelé, redaktoři i grafici.

Debaty a slam poetry

Po celý den bude probíhat také bohatý doprovodný program. Zúčastnit se můžete například čtení z knih, přednášek a debat s tvůrci, ale také výtvarné i literární dílny nebo divadelního představení pro děti. Podvečer pak bude patřit slam poetry s hvězdami jako je Anatol Svahilec.

Něco pro malé a nejmenší

Divadelní představení pro nejmenší si nachystaly například Buchty a loutky anebo soubor Pruhované panenky, který zahraje veselou klauniádu se zpěvy a na ni navazující výtvarnou dílnu, kde se děti stanou kuchaři a kuchařkami a ze samotvrdnoucího těsta si vyrobí drobné dárky. Vyzkoušet si budou moci i to, jak vypadá práce reportéra. Průvodkyní jim bude rozhlasová novinářka Michaela Vetešková.

Na Knihexu také budou oficiálně předána ocenění v soutěži Zlatá stuha v oblasti dětské literatury. Součástí jarmarku je i antikvární stánek, kam můžou lidé přinést knihy, které už nechtějí, a jiné si zase koupit. Přijede také bibliobus Oskar Městské knihovny.