Přestože stále studuje (dokončuje VŠUP, Ateliér ilustrace a grafického designu A. Juraje Horvátha), už má za sebou několik realizovaných projektů. Rozhodně tedy nepatří mezi žádné začínající nováčky. Na svém kontě má totiž několik úspěšných autorských knih, ilustruje pro různé blogy, její kresby se objevily i v Hospodářských novinách.

Dokonce vytvořila i plakáty pro Českou filharmonii či multikulturní prostor MeetFactory. A loni byla nominována na Cenu Grand Design v kategorii Ilustrátor roku.

Pozor, doktor!

Pokud práci této mladé sympatické dámy ještě neznáte, máte možnost se s ní seznámit. Skleněné vitríny ve foyer opatovské pobočky Městské knihovny jich jsou plné.

Tak například je zde vystavena poslední kniha, na které Nikola Logosová spolupracovala. Jde o titul Pozor, doktor!, který je určen pro starší děti. Texty, jejichž autorem je Petr Svobodný, i ilustrace Nikoly Logosové působí velmi sympaticky. Ať už se díváte na nemocného chlapce, zahaleného do pruhované černo-bílé deky, se srdíčkovým polštářkem u nohou, nebo dovádění mikrobů uvnitř různých částí našeho těla.

Prostě skvěle Nikola Logosová svou kresbou doplnila Svobodného text, který čtenářům zábavnou veršovanou formou předkládá dějiny medicíny v sedmi oblastech lékařství od pravěku až po současnost.

Tokio a New York

Vystaveny jsou i další kresby Nikoly Logosové. Obdivovat můžete například její ziny – malé ilustrované sešitky, které jsou památkou na její cesty po světě. V osmi ilustracích zachytila například Tokio, které navštívila v dubnu roku 2016. Z dalších světových metropolí pak originálním grafickým pojetím ztvárnila i New York. Právě tato malá knížečka byla v roce 2017 v oceněních pro UMPRUM v soutěži Nejkrásnější kniha roku porotou vybrána jako nejlepší.

Součástí výstavy jsou ale i další její skici, část jejích knih, a další kresby. Přijďte se podívat!