Vznik expozice iniciovala terapeutka a všestranná výtvarnice Kamila Ženatá, která oslovila osm umělkyň a jejich dcery. Prostory Galerie A v Kampusu Hybernská se na tři měsíce promění v byt rozdělený do několika pokojů. V každém z nich se odehrává příběh, který vytvořila sestava autorek – matek a dcer. Jsou to záznamy vzpomínek, mapy krajiny vědomí a nevědomí, abstrakt emocí a snů, zpracovávání rodových příběhů a linií předávaných z generace na generaci ženami – babičkami, matkami, dcerami, vnučkami.

Autorka výstavy zkoumá v rámci výstavy Tvoje boty, moje boty téma traumatu a má být jakýmsi smírčím rituálem svého druhu. Provádějí ho všechny ženy, které se na výstavě podílejí.

Vystavující umělkyně: Daniela Baráčková, Karla Ema Nováková, Božena Baráčková, Tereza Marečková, Zora Marečková, Viola Marečková, Lucie Nováčková, Žofie Jarkovská, Jana Preková, Lilian Rullerová, Zuzana Růžičková, Alice Probstová, Olga Stehlíková, Rosaria Viola Mlčková, Denisa Václavová, Emma Kintera, Maya Kintera, Kateřina Závodová, Viola Závodová, Kamila Ženatá, Tereza Bečičková, Alena Bečičková.

Otevírací doba galerie:

  • Úterý - sobota od 13:00 do 19:00 hodin.

Doprovodný program:

www.kampushybernska.cz