Výstava v Muzeu Karlova mostu potrvá do 3. 2. 2014. Navíc je doplněna i dalšími originálními betlémy, které ze slámy vytvořil polský výtvarník Andrzej Wrzecionek. Právě ten každým rokem dotváří betlém v životní velikosti o další a další postavy. „V muzeu najdete i unikátní publikaci o skleněných betlémech,“ uvedl šéf muzea Zdeněk Bergman.

Průvod přes Karlův most

V neděli 8. 12. doputují do živého betléma na Křižovnickém náměstí pastýři s oslíkem i tři králové na koních a velbloudovi. Průvod vyjde v 15.30 h od Malostranské mostecké věže. V 16.00 h začne na Křižovnickém náměstí představení živého betlému s koledami a vánočními písněmi. V dětském hereckém souboru vystupuje také Josef Švéda se svými deseti dětmi, který stál u zrodu myšlenky živého betlému již v roce 1992.

Přijďte se podívat na divadlo

V představení hraje přibližně dvacet malých herců ze Starého Plzence a okolí, kteří v úžasné sváteční atmosféře doprovodí diváky na cestě k Vánočnímu příběhu. Uměleckým vedoucím a zároveň režisérem představení je Pavel Kilberg, který dohlíží na představení z pohledu scenáristy a historika.  Muzeum Karlova mostu pořádá průvod Putování do Betléma i vystoupení živého betlému v rámci tradiční výstavy betlémů, letos pod názvem Skleněné Vánoce. Návštěvníci se na ni mohou přijít podívat až do 3. 2. 2013. Vstup na průvod a vystoupení je zdarma, vstupné na výstavu stojí 170 Kč, zlevněné 70 Kč. Výstava je zčásti prodejní.