Slavnost mečů „Katana Matsuri“ je společenská událost určená široké veřejnosti. Je pojata velmi zeširoka, od Evropy po Asii, od historického středověku až po současnost sportovního šermu.

Chladná zbraň

Hlavním tématem bude japonský meč ve všech svých významech a souvislostech, a to jak kulturních, historických, duchovních, řemeslných tak i sportovních. Samozřejmě se představí především jako chladná zbraň.

Bohatý program

V bohatém programu najdete ukázky bojových umění používajících meč, a to nejen japonský, tematické přednášky, drobné workshopy, výstavu originálů a zajímavý doprovodný program.

Ukázky bojových umění a sportů předvedou ti nejlepší z České republiky. Najdete mezi nimi mistry Evropy i mistry světa ve svých disciplínách a držitele vysokých technických stupňů.

„Mezi vystavovanými originály mečů jsou i předměty muzejní úrovně ve skvělém stavu. Doprovodné přednášky zejména o bojových uměních a historii japonského meče povedou kapacity v daných oborech s mnohaletou praxí,“ přibližují zajímavou událost její pořadatelé.

Doprovodný program

Pro děti a další zájemce je připraveno několik workshopů. Můžete se také těšit například na japonskou domácí cukrárnu nebo ochutnávku japonských čajů. Seznámíte se s principy kaligrafie či skládání origami a vše si můžete sami vyzkoušet.

100. výročí

V letošním roce byla dokonce Katana Matsuri akreditována v projektu oslavující významné výročí Japonska a České republiky „100 výročí vztahů mezi Japonskem a Českou republikou“ pořádaným Japonským velvyslanectvím v ČR.