Projekt železničního muzea se připravuje už od roku 2000 a ještě dlouho se připravovat bude. Otevření v areálu bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží u křižovatky ulic Husitská a Seifertova se plánuje až na rok 2028.

„Výstava seznámí návštěvníky s architektonickou studií muzea, s historií areálu a především se záměrem a budoucími exponáty připravovaných expozic, ve kterých budou nově a moderně prezentovány železniční a elektrotechnické sbírky Národního technického muzea,“ říkají k výstavě její organizátoři.

Originální exponáty

Muzeum by mělo obsahovat mnoho cenných a originálních exponátů. Zároveň bude také interaktivní. V souvislosti s jeho polohou se do budoucna dokonce plánuje, že bude Masarykovo nádraží výchozí stanicí pro historické jízdy parních vlaků.

Na současné výstavě jsou připomenuta vozidla, která se podílela na provozu na českých tratích v různých etapách historie. Je to například lokomotiva Moravia, první parní lokomotiva, která se projela po našem území. Ke spatření jsou také originály čtyř drezín sloužících v různých obdobích k inspekčním jízdám.

Elektrotechnika, technika a akustika

Část výstavy představuje předměty ze sbírky z oborů elektrotechniky, výpočetní techniky a akustiky. „Je zde vystaven radiopřijímač R0 44 z počátku radiového vysílání v Československu, z oblasti záznamu zvuku pak unikátní Magnetofon Metra SF55 vyráběný v 50. letech výhradně pro státní účely. Milovník výpočetní techniky se může pokochat ukázkou kapesních kalkulaček ze 70. let nebo počítači Commodore CBM a ZX Spectrum +2. V novém připravovaném muzeu bude prostor pro představení celkového vývoje těchto oborů včetně místa pro experimenty a interaktivitu,“ dodávají organizátoři expozice.