ZeMě je první výstava v Národním muzeu, která se zabývá čistě tématem udržitelnosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí a snaží se toto téma pojmout komplexně. Expozice je rozdělena na několik tematických okruhů zaměřených na spotřebu, produkci a vnímání okolního prostředí.

Výstava nemá začátek ani konec a je tedy možné ji projít zcela libovolně. Těšit se můžete na 20 mechanických interaktivit od různých typů odklápěček, hlavolamů, her a stavebnic, až po dalekohled, který směřuje na ptačí krmítko v Čelakovského sadech. Nechybí ani multimediální obsah.

Výstava je unikátní v tom, že se snaží podporovat udržitelnost i svým provedením. Je totiž postavena z velké části z recyklovaného materiálu předchozí výstavy Sluneční králové, a navíc použitý materiál chce Národní muzeum po úpravě použít i pro další výstavy.

Připraven je také bohatý doprovodný program. A to nejen v historické budově Národního muzea, ale také třeba v Letohrádku Kinských a přilehlém parku, v prostorách přírodovědeckého depozitáře v Horních Počernicích nebo v Kroužkovací stanici Národního muzea v Hostivaři.

Více informací na stránkách Národního muzea.