Jako náhrada za uzavřenou vyhlídku z věže bude po dobu oprav součástí vstupenky do Staroměstské radnice i výstup na věž Novoměstské radnice na Karlově náměstí.

S jednou vstupenkou si tak návštěvníci budou moci projít nejen historické interiéry Staroměstské radnice a jejího podzemí, ale užít si i zase jiný výhled na Prahu. Vstupenky jsou prodávány výhradně na Staroměstské radnici, kde platí pouze v den nákupu, jejich platnost pro využití na Novoměstské radnici je prodloužena na dva dny.

Od 15. století plnila věž Novoměstské radnice funkci protipožární „strážnice“ pro Nové Město a později z ní hlásný vytruboval hodiny. V prvním patře věže se nachází původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václavovi. V roce 1722 byla přestavěna v barokním stylu. Součástí prohlídky je i návštěva Galerie ve věži, kde jsou instalovány krátkodobé výstavy fotografií a obrazů či stálá expozice v bývalém bytě věžníka o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

Historické sály a podzemí Staroměstské radnice je i nadále přístupné – podrobné informace na: http://www.staromestskaradnicepraha.cz./cs/ .

Více informací o Novoměstské radnici je k dispozici na: http://www.nrpraha.cz/.

Plakát