Autem

Jako hlavní město České republiky je Praha srdcem dálničního systému a rychlostních silnic vedoucí všemi směry. Přináší to s sebou nejen dobrou úroveň cestování, v době dopravní špičky ale také kolony. Proto je před cestou do Prahy dobré se podívat na informace o dopravní situaci - například na stránkách Dopravní informační centrum Praha

Návštěvníkům se nedoporučuje zajíždět do centra, kde je jen velmi málo parkovacích míst, výhodnější je nechat svůj vůz na parkovištích P+R a dále pokračovat MHD.

Vlakem

Praha má dvě mezinárodní nádraží: Wilsonovo (hlavní) v blízkosti Václavského náměstí a v Holešovicích. S centrem a společně navzájem jsou spojeny metrem - trasou C.

Menší nádraží mají význam pro regionální přepravu. Masarykovo nádraží v blízkosti autobusového nádraží Florenc je nejstarší železniční stanicí a zachycuje spoje ze severu a východu, nádraží Smíchov pak zajišťuje spojení ve směru na Plzeň a Písek. Nádraží ve Vršovicích, Libni a Vysočanech slouží především pro systém linek příměstských a městských osobních vlaků. 

Další informace na stránkách Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Autobusem

Autobusy, které nejsou zahrnuty v systému městské hromadné dopravy, spojují Prahu s celou Evropou. Pravidelné linky jezdí do všech významných míst v Evropské unii i mimo ní. Nejdůležitějším je autobusovým nádražím je Florenc v centru města, které se skládá z nové a staré odbavovací haly a sídlí nad přestupní stanicí metra trasy B a C.

Letadlem

Ruzyňské Letiště Václava Havla Praha (mezinárodní zkratka PRG) odbavuje více než 40 leteckých společností a stovku jejich destinací. Má tři terminály, z nichž Terminál 1 slouží především pro mezikontinentální lety, Terminál 2 pro přepravu mezi Schengenským prostorem a Terminál 3 je určen speciálům a soukromé dopravě. Na jakékoliv informace odpoví operátor na nonstop telefonní lince +420 220 111 888.

Do centra města, ležícího cca 10 km od letiště, se lze dostat pohodlně městskou hromadnou dopravou. Pro nejrychlejší spojení doporučujeme využít autobusovou linku 119 (Terminál 1/Terminál 2 - Nádraží Veleslavín) s přestupem na metro A nebo autobusovou linku 100 (Terminál 1/Terminál 2 – Zličín) s přestupem na metro B. Více informací zde.

Individuální dopravu zajišťují také vozy taxi parkující před příletovými halami - informace zde.

Parkování na letišti je možné krátkodobě před Terminálem 1 a 2 (15 minut  zdarma). Letiště nabízí i dlouhodobé možnosti parkování. Podrobnosti zde.