Autem

Jako hlavní město České republiky je Praha srdcem dálničního systému a rychlostních silnic vedoucí všemi směry. Přináší to s sebou nejen dobrou úroveň cestování, v době dopravní špičky ale také kolony. Proto si před cestou do Prahy vždy zkontrolujte aktuální dopravní stav na adrese kamery.praha.eu.

Návštěvníkům se nedoporučuje zajíždět do centra, kde městské části Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 7 vyčlenily většinu parkovacích míst pro rezidenty, výhodnější je nechat svůj vůz na parkovištích P+R a dále pokračovat MHD. Alternativou pak jsou velká parkoviště a garáže u Hlavního nádraží, na Florenci, pod Národním divadlem, na Malostranském náměstí, Na Františku, pod obchodním domem Kotva, Rudolfinem, na Alšově nábřeží nebo v Opletalově ulici.

Vlakem

Praha má dvě mezinárodní nádraží: Wilsonovo (hlavní) v blízkosti Václavského náměstí a v Holešovicích. Nabízejí občerstvení, obchody, možnost ubytování a s centrem a společně navzájem jsou spojeny s metrem trasy C.

Menší nádraží mají význam pro regionální přepravu. Masarykovo nádraží v blízkosti autobusového nádraží Florenc je nejstarší železniční stanicí a zachycuje spoje ze severu a východu, nádraží Smíchov pak zajišťuje spojení ve směru na Plzeň a Písek. Nádraží ve Vršovicích, Libni a Vysočanech slouží především pro systém linek příměstských a městských osobních vlaků jako spojení Středočeského kraje s Prahou nazvaných Esko.

Všechna pražská nádraží jsou napojena na městskou hromadnou dopravu. Další infrormace na stránkách Českých drah.

Autobusem

Autobusy, které nejsou zahrnuty v systému městské hromadné dopravy, spojují Prahu s celou Evropou. Pravidelné linky jezdí do všech významných míst v Evropské unii i mimo ní a jejich konečnou destinací bývají některá autobusová nádraží.

Nejdůležitějším je Florenc v centru města, které se skládá z nové a staré odbavovací haly a sídlí nad přestupní stanicí trasy B a C. Mnoho autobusů zajišťující spojení se Středočeským krajem ale končí na jiných nádražích:

Roztyly - Praha 4, Ryšavého ul. (metro linka C, stanice Roztyly)

Černý Most - Praha 9, Chlumecká ul. (metro linka B, stanice Černý Most)

Dejvice - stanice metra Hradčanská (metro linka A, stanice Hradčanská)

Na Knížecí - Praha 5, Nádražní ul. (metro linka B, stanice Anděl)

Holešovice - Praha 7, Partyzánská (metro linka C, stanice Nádraží Holešovice)

Želivského – Praha 2, u Vinohradské (metro linka A stanice Želivského)

Letadlem

Ruzyňské Letiště Václava Havla Praha (mezinárodní zkratka PRG) odbavuje více než 40 leteckých společností a stovku jejich destinací. Má tři terminály, z nichž Terminál 1 slouží především pro mezikontinentální lety, Terminál 2 pro přepravu mezi Schengenským prostorem a Terminál 3 je určen speciálům a soukromé dopravě. Na jakékoliv informace odpoví operátor na nonstop telefonní lince +420 220 111 888.

Do centra města, ležícího cca 10 km od letiště, se lze dostat jak městskou hromadnou dopravou: z letiště jezdí nízkopodlažní linka č. 119, z níž lze přestoupit do metra na trasu A ,linka č. 100, která jede do oblasti Zličína, kde je možný přestup na metro trasy B  a linka č. 179 jezdí do Nových Butovic. Autobusy nejezdí celou noc. Musíte počítat s tím, že vyjíždějí kolem páté hodiny ráno a končí kolem půlnoci. V noci pak letiště obsluhují linky č. 119 a 510, které mají půlhodinové intervaly.

Individuální dopravu zajišťují také vozy taxi parkující před odbavovacími halami s garantovanými cenami tak, že cesta do centra vyjde na 500-600 Kč, minibusy s kapacitou až 8 osob pak mají ceny rozlišené podle pásem. Více informací zde.

Parkování na letišti je možné krátkodobě před Terminálem 1 a 2 (15 minut  zdarma), v případě že se na letišti nezdržíte déle jak 2 hodiny, využijte parkoviště C se sníženým hodinovým tarifem. Letiště nabízí i dlouhodobé možnosti parkování.