Seznam pražských restaurantů, hospod, barů a rychlého občerstvení hledejte na stránkách Pražské informační služby.

Za posledních dvacet let se Praha stala vyhlášeným a hojně navštěvovaným rájem labužníků z celého světa. Ve městě najdeme podniky, kde se dá navečeřet za stokorunu stejně jako za několik tisíc. Je libo ochutnat italské, asijské, jihoamerické nebo africké speciality? Není problém. V dnešní době se pak pražští restauratéři vracejí k tradiční české kuchyni a jejím základům, jako je svíčková, guláš anebo knedlo vepřo zelo.

Nejvyšší kvalita

Pozornosti nejuznávanějšího žebříčku Michelin neunikl restaurant La Degustation Boheme Bourgeoise a restaurace Alcron, doporučením BIB Gourmand (dobré jídlo za dobrou cenu) se pak mohou pyšnit restaurace Aromi, Le Terroir, SaSaZu, Divinis, Aureole a Sansho.

Dobrým domácím průvodcem po restauracích je i Grand Restaurant, kde se pražské podniky pravidelně umisťují na předních místech. V těchto případech musíme počítat s průměrnou útratou 1000 Kč a více.

Čas na oběd

Pro Pražany se dobrým pomocníkem staly i specializované internetové vyhledavače které sbírají informace o denní obědové nabídce jako Lunchtime nebo Kde obědvat. Populární jsou také servery poskytující jídlo dovozem, např. Dáme jídlo, Food Panda anebo Jídlo teď. Jídla ve většině případů nepřesáhne hranici 130 Kč.

Navzdory tomu je populární i stravování v nákupních centrech anebo ve stáních rychlého občerstvení, které nabízejí zejména párek v rohlíku, hamburgery či bagety (jejich ceny se pohybují od 15 do 70 Kč). Z mnoha restaurací a od specializovaných služeb je možné si nechat jídlo dopravit i domů.

Češi patří mezi největší konzumenty piva, Praha jim k tomu dává spoustu příležitostí. Turisté často zavítají do Pivovaru U Fleků, kde vaří vlastní pivo nebo do restaurace U Medvídků. Pražané zase nedají dopustit na dobře natočené plzeňské. To jim dopřávají hospodští U Zlatého Tygra , U Jelínků, U Pinkasů, U Rudolfina, U Hrocha anebo v Bredovském dvoře.

Vyhledávanou novou pivnicí je Lokál v Dlouhé ulici a Míšenské ulici. Vyplatí se rezervace stolu předem.

Vyhlášenou čtvrtí je od nepaměti Žižkov, kde po celou noc najdeme otevřené hospody, bary a kavárny. Gay komunita si oblíbila vedlejší čtvrť Vinohrady. Dobrou kávu najdeme všude ve městě – vyhlášené kavárenské domy jako Café Louvre a Slavia poskytují místo pro obchodní i soukromá setkání – majitelé stovek dalších kaváren navíc často svoje nápoje nabízejí i s sebou do kelímků.

V létě Pražané často vyrážejí na letní zahrádky do Letenského parku, Riegrových sadů, na Folimanku, Parukářku, do Bezručových sadů nebo na Klamovku, kde se dá trávit čas odpočinkem i sportovními aktivitami.