Národy řinčí šavlemi, ceny benzínu neustále překvapují. Všemu navzdory, česká ekonomika zvládá cenové výkyvy zatím poměrně dobře, bez protestních akcí a demonstrací…I nezaměstnanost je stále nízká a trh s byty jen kvete.

Festivalová sezona začala a Pražané vyráží do lesů a parků. I já jsem se zapojil do radovánek. Podařilo se mi najít malý, příjemný, víkendový festival trancové hudby, který se odehrával uprostřed lesa, nedaleko od Rakovníka. Zhruba tři sta lidí sem přišlo užívat slunce a rytmického bušení hudby. Spřízněné duše taneční komunity se sešly, aby se zapojily do zdraví prospěšné činnosti. Musím říct, že tancovat naplno v brzkých ranních hodinách nepatří k mé každodenní rutině, je to však něco, co mohu vřele doporučit každému. Jakmile vás to chytne, tanec vám definitivně zvedne náladu. Navíc pevně věřím, že podobné akce mají pozitivní vliv na zdraví a sociální život. Potkáte tu spoustu lidí a možnost protančit celé dny i noci definitivně přispívá ke snížení obezity národa.

K dalším, o poznání krotším, zábavám Pražanů patří koupání v rybnících a jezerech, které tomuto vnitrozemskému státu nahrazují moře. Rád jezdím odpočívat na přehradu s legračním názvem Slapy. Toto místo má ještě stále jakousi příchuť komunistických kempových dovolených a tak si tu trochu připadám jako ve starých filmech. Můžete být klidni, české klobásy a pivo, tradiční to pokrm českého národa, tu čekají na každého zájemce. Ať už si vyberete tu či onu formu trávení volného času, užívejte nádherného letního počasí (dokud trvá.. ) a zapomeňte alespoň na chvíli na starosti všedního dne.