Co v Praze upoutalo moji pozornost:

Počasí

Když jsem 17. září 2009 přijela, vůbec mě nenapadlo, kolik toho tady zažiju. Jako první mě zaujalo počasí, protože září je ve Španělsku normálně horké a tady bylo zataženo a zima.

Doprava

Jeli jsme do místa našeho ubytování autobusem a mě překvapilo, že přijel přesně. Ve Valencii musíme běžně čekat nějakých 10–25 minut kolem stanovené doby; v noci to bývá ještě horší. Zastávek není mnoho a město celkově nemá dobré spojení, kdežto tady je to ohromné, člověk se dostane domů odkudkoli a po celou noc.

Lidé

S lidmi v Praze mám dobré zkušenosti. Češi jsou seriózní, i když trošičku chladní, a taky chytří. Ale když se někoho zeptáte na cizince, většinou Češi vám řeknou, že je moc rádi nemají. Jednou jsme byli s přáteli na party a servírka zrovna přátelská nebyla. Chtěli jsme si objednat tequilu, ale ona nám nerozuměla a potom nám ten drink docela naštvaně strčila.

Je pravda, že jako studenti v Erasmu jsme se nechovali vždycky právě nejlíp. Byli jsme hluční v autobusech, nesnažili jsme se rozumět, ani lidi poznat.

Ale jak už jsem říkala, zážitky mám kladné. Znám tu prima lidi, přátelské, spokojené, milé, takové, kteří se vždycky snaží pomoci. Jeden z důvodů, proč jsem tady, je můj přítel. A hádejte, odkud je… – ano, je to Čech.

Jídlo a pivo

Česká kuchyně je odlišná a výborná. Zvlášť ráda mám kuře se šunkou a camembertem. Jí se tady v úplně jinou dobu než ve Španělsku. U nás snídáme kolem osmé, v poledne pak máme takzvané almuerzo – druhou snídani, oběd ve dvě a večeříme mezi devátou až desátou hodinou večer. Hodně těžko jsem si přivykala na to, že se v Praze jí brzy. Pivo je opravdu vynikající, levné a je velký výběr; je až neuvěřitelné, že je levnější než láhev vody. Ve Španělsku je pivo velmi drahé a není tak dobré.

Město

Mohu to vyjádřit jediným slovem – báječné. Navštívila jsem už i jiná města, například Paříž, Toronto, Budapešť, Berlín, Vídeň, Madrid a podobně, ale Praha je jedno z nejkrásnějších měst, jaká jsem kdy viděla, a doslova mi ukradla srdce. Procházet se ráno nebo večer po centru, po Karlově mostě, hradu… To se ani nedá ocenit.