První dojem: hrozná zima!

Má první myšlenka byla: co tady vlastně vůbec dělám? Den, kdy jsem přijel, nebyl zrovna nejhezčí, byla zima a pršelo, a tak jsem si to vůbec neužíval. Později jsem přišel na to, že v Praze také čas od času svítí slunce a že lidi mají hodně rádi, když se objeví. Možná je to tím, že tu bývá slunečno jen krátkou dobu v roce, a tak, když svítí slunce, hned se všichni hrnou ven, aby si to vychutnali. Pro mě to bylo docela těžké, protože pocházím z města, kde máme slunečné počasí po dlouhá období během celého roku, takže ani zima není tak zlá a studená jako tady.

Jídlo a pivo

Jídlo je tady úplně jiné než to, jaké jsem byl zvyklý jíst doma. Musím přiznat, že jsem si zvykal těžko a musel jsem se naučit připravovat si vlastní stravu. Dnes mám typickou českou kuchyni rád, i když samozřejmě ne všechno. Moje nejoblíbenější jídla jsou pečená kachna a svíčková.

Nikdy předtím jsem nebyl nikde, kde by voda stála víc než pivo, a v téhle zemi mají pivo tak dobré! A jsou jich spousty různých druhů. Takže jestli chcete ochutnat dobrá piva, Praha je přesně to správné místo.

Město

Prahu prostě miluji, je s těmi malými uličkami a krásnými mosty jako z pohádky. Taky se mi moc líbí, že v Praze je vždycky co dělat nebo kam jít, od obyčejné procházky jen tak po krásném centru až po letní koncerty, festivaly pod širým nebem a mnoho dalšího. Je tu velmi dobře organizovaná a spolehlivá veřejná doprava, takže se člověk může snadno dostat z místa na místo. Metro sice po půlnoci nejezdí, ale autobusy a tramvaje jedou v půlhodinových intervalech. Město není ani moc velké ani malé, prostě tak akorát.

Praha je multikulturní; potkáte tu lidi z celého světa mluvící nejrůznějšími jazyky, kteří tu bydlí, nebo jsou to návštěvníci, takže si dávejte pozor; nepodlehněte dojmu, že nikdo nerozumí tomu, co říkáte (chacha).

Co by mohlo být lepší

Pokud neumíte česky, jste ztraceni! Na místech, kde by angličtina měla být prioritou, protože tam cizinci přicházejí dennodenně, tomu tak není. Většina zaměstnanců anglicky neumí, takže by bylo dobré pořádat pro ně lekce angličtiny, když každý den jednají s cizinci. Abych byl upřímný, čeština není pro cizince zrovna nejjednodušší jazyk.

Bydlím tady hrozně rád; Praha se stala mým druhým domovem. Pokud budete mít možnost Prahu navštívit, neváhejte to udělat. Nebudete litovat a budete mít krásné zážitky.