Mezi další často navštěvovaná místa patří Petřín nebo Pražská zoo. Na Petřín se dá vyjet lanovkou; člověk si tu může dát něco k jídlu či pití, kochat se výhledem na Prahu a pořídit krásné fotky. Osobně to tam mám nejradši večer, když je vidět silueta města a osvětlené památky.

Pražská zoo je jedna z nejlepších na světě a poskytuje návštěvníkům možnost dostat se velmi blízko zvířatům, která tu žijí ve velmi přirozených podmínkách. I děti mají bezpečný přístup do blízkosti zvířat. Takové odpoledne v zoo dětem prospěje, když jsou znuděné chozením po městě a prohlídkou památek.

Národní divadlo

Při procházce podél Vltavy se návštěvníkům naskytne pohled na budovy jako je „Tančící dům“ a Národní divadlo, kde se pravidelně uvádí i operní a baletní představení. Divadlo má skvělou akustiku a zlacené a brokátem tapetované lóže. Je postaveno a udržováno z veřejných sbírek a darů a je chloubou většiny Pražanů. Příjemným závěrem večera po návštěvě divadla je dát si kávu nebo pivo hned ve vedlejší ulici, kde Václav Havel, spisovatel a president republiky po pádu komunismu, plánoval Sametovou revoluci, jejímž výsledkem je dnešní systém vlády. Do Národního divadla je možné obléknout si téměř cokoli, ale pravidelní návštěvníci ocení aspoň jiné než džínové kalhoty a sako. Osobně mám nejraději baletní představení, ve kterých největší české hvězdy tančí na fantastickou hudbu orchestru v plné sestavě. Také jsem už viděl několik speciálních vystoupení menších smyčcových těles v některých pražských kostelech a katedrálách. Tyto kulturní akce současně dávají lidem možnost spatřit například starobylé malby a fresky, které jinak nejsou součástí běžných prohlídek.

Můj nejlepší zážitek z Prahy

Jeden z mých nejlepších zážitků v Praze bylo vystoupení jedné studentky, které bylo současně závěrem jejího studia. Zpívala se svým snoubencem několik písní včetně prezentace Romea a Julie. Před koncertem darovala své matce a babičce kytice květin jako poděkování za jejich podporu. Byl jsem na té akci s jedním profesorem jako jeho host a náramně jsem si to užil. On neuměl příliš anglicky a já jsem tehdy česky nemluvil vůbec, ale komunikovali jsme díky společnému obdivu k hudbě a potěšení z takové příjemné atmosféry. Byl to pedagog z fakulty tělesné výchovy, jeho otec byl také profesor, ale musel ze školy odejít během ruské okupace. Bylo to nejzajímavější, co jsem při tehdejší návštěvě Prahy zažil.