Nikdy v minulosti mě ani nenapadlo, že se jednou odstěhuji a budu si hledat práci v České republice…, ale to jsem se mýlil! Netušil jsem, že se má životní cesta zkříží s životem Češky Kláry, nyní mé přítelkyně.

Seznámili jsme se loni ve španělské Segovii během studijního pobytu v rámci programu Erasmus. Oba jsme tam tehdy byli zahraničními studenty. Po studijním pobytu jsme spolu zůstali celé letní prázdniny, nejdřív měsíc na Sardinii a potom měsíc v Praze. Díky tomu už město dobře znám a cítím jeho kouzelnou atmosféru, o které každý mluví.

První kontakt s Prahou 

O čtvrt roku později jsem se do Prahy vrátil díky dalšímu studijnímu programu, který nabízela naše škola, na praxi pro jeden italský časopis, a to na celé čtyři měsíce. To období mě přimělo k rozhodnutí odstěhovat se z mé milované Sardinie za přítelkyní.

Mám Prahu moc rád: je velká, ale ne příliš velká, má bohatý kulturní a umělecký život, významnou historii a nachází se v centru Evropy, takže se odtud pohodlně cestuje. A také je to multikulturní město, navíc plné turistického ruchu, takže se o svoje zkušenosti cizince mohu podělit s mnoha dalšími.

To nejlepší a to nejhorší  

Nejradši mám z téhle země pivo! Je to rozhodně to nejlepší pivo, jaké jsem kdy ochutnal! Zato pizza mi v Praze nechutná! Myslím, že neexistuje Ital, který by měl rád takovou pizzu, jakou tu prodávají! Asi není nic, co by se mi nelíbilo na Češích…, ale rozdíl je někdy v tom, jak dovedou být chladní; není to ta typická srdečnost Italů a to je podle mého názoru překážka, jenže žít v cizí zemi znamená akceptovat odlišnou kulturu a přizpůsobit se.

Co dělám teď

Trávím nyní čas sháněním práce a to není nic lehkého. Abych tu získal zaměstnání, musím mluvit plynně anglicky, jenže moje angličtina bohužel tak dobrá není…, proto studuji na anglickém institutu, abych se zlepšil, a doufám, že práci najdu co nejdříve.

Také mám za to, že Praha je skvělé město pro mladé lidi, hlavně pro cizince, kteří touží po nových zážitcích v multikulturním světě a chtějí používat cizí jazyky jako podstatnou dovednost.