Do Prahy sice nepřijeli dva nejlepší Evropané v této kategorii, ale kvalitu turnaje ani hodnotu vítězství Polanského to nikterak nesnižuje. V Areně Sparta se představili medailisté z juniorských evropských šampionátů i hráči, kteří se pravidelně umísťují v závěrečných kolech turnajů ITTF Junior Circuit. A všechny Tomáš Polanský porazil. „Před turnajem jsem se netajil tím, že bych chtěl medaili, respektive že chci turnaj vyhrát. Ale že se mi to podaří bez jediné prohry, to by mě opravdu nenapadlo. Tohle je nesmírně těžký turnaj, takže si vítězství hodně cením," řekl po posledním vyhraném duelu s Francouzem Joe Seyfridem.

Cesta českého stolního tenisty za triumfem rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se podle poměrů vítězství a proher může na první pohled zdát. Několikrát vstoupil do zápasů hůř, než jeho soupeři a musel otáčet nepříznivý stav. Jako například v duelu s Rumunem Raresem Siposem. „Tohle byl asi nejtěžší, ale nakonec vlastně nejhezčí zápas z mého pohledu. On hrál uvolněně a byl velmi blízko výhře. Mně se povedlo zápas otočit. Myslím, že právě test psychické odolnosti, té schopnosti nevzdat to za nepříznivého stavu, je to nejcennější, co jsem si z turnaje odnesl. Je vidět, že moje působení v Německu mě posouvá herně i psychicky nahoru," dodal osmnáctiletý hráč.

Na druhém místě za Polanským v kategorii juniorů skončil Rakušan Andreas Levenko, třetí byl Francouz Joe Seyfried.

Famózní pražská jízda českého juniora. Foto: www.ping-pong.czV kategorii juniorek byla až do posledního kola suverénkou soutěže Rumunka Adina Diaconuová. Mistryně Evropy ze Záhřebu však v posledním kole prohrála 0:4 s Francouzkou Audrey Zarifovou a obsadila nakonec třetí příčku. Za vítěznou Zarifovou se díky lepšímu poměru setů dostala ještě další Rumunka Andre Dragomanová. Česká reprezentantka Nikita Petrovová neuspěla ani ve svém posledním duelu a obsadila bez jediné výhry desátou příčku.

Mezi kadety se o vítězi rozhodovalo až v posledním zápase mezi Švédem Trulsem Moregardem a mistrem Evropy Vladimírem Sidorenkem z Ruska. Švédský hráč v dramatické vzájemné bitvě nakonec vyhrál v sedmém setu 11:9 a s jedinou porážkou turnaj vyhrál. Český reprezentant Jan Valenta ani v závěrečném kole nestačil na svého soupeře. Prohrál s Francouzem Bilalem Hamachem 0:4 a s bilancí 0/9 obsadil desátou příčku.

Nesmírně vyrovnaná byla soutěž kadetek, v níž až do posledního duelu bojovala o místo mezi nejlepšími Zdena Blašková. Vyrovnaný souboj s Rumunkou Taniou Plaianovou nakonec v sedmisetovém dramatu vyhrála a dotáhla se na dalších pět soupeřek, které na turnaji vyhrály pět zápasů. O pořadí na třetím až osmém místě musel nakonec rozhodovat lepší poměr setů. V této minitabulce nedopadla česká hráčka zrovna nejlépe a obsadila na turnaji celkové šesté místo. "Nejsem vůbec zklamaná, protože začátek turnaje byl z mého pohledu velmi špatný. Mám radost z toho, že jsem z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála. Moje hra se zlepšovala každým dnem, takže konečné pořadí nakonec odpovídá tomu, co jsem v Praze předvedla," řekla po skončení turnaje Zdena Blašková. Vítězkou této kategorie se stala Ruska Anastasia Kolišová, která mohutným finišem posunula na druhé místo Rumunku Taniu Plaianovou. Třetí skončila další ruská hráčka Jekatěrina Zironovová.