HALDA 2016 se bude stejně jako loni konat v atraktivním prostředí Centrálním parku Prahy 13 a nabídne rozmanitý program pro celou rodinu. Závodníci zde změří síly v cross-country závodech horských kol a běžeckém závodu, chybět nebude ani pestrý doprovodný program pro celou rodinu včetně hudebních vystoupení. Celá akce se uskuteční za podpory místostarosty Prahy 13 Petra Zemana a je součástí projektu Praha, Evropské hlavní město sportu 2016.

Závody i doprovodný program pro všechny věkové kategorie

Závodit mohou nejen dospělí, ale i děti. Připraveny jsou okruhy pro všechny věkové kategorie včetně závodu v odstrkovadlech pro ty nejmenší. Cyklistické závody se pojedou v několika kategoriích, stejně jako ty běžecké. Ženy pojedou trasu o délce 16,2 km, muži pak 21,6 km.  Běžci budou zdolávat vzdálenost 5,4 kilometru, délky tras jsou odstupňovány podle věku účastníků. Kromě závodů si návštěvníci budou moci vyzkoušet soutěže na koloběžkách, porovnat své dovednosti v míčových sportech, vžít se do role nevidomého člověka a projít si neviditelnou výstavu nebo zkusit simulátor nárazu, basebalový trenažér nebo skákací hrad.

Projekt Sport pomáhá mohou návštěvníci na místě podpořit  i příspěvkem  do veřejně  sbírky nebo dobrovolnictvím na některé z pořádaných akcí. Časový harmonogram závodů, jednotlivé kategorie a registrační formulář najdete na http://sportpomaha.org/halda/.