Do finálových duelů se náročným turnajem probojovala celkem tři česká družstva. Finále starších žákyň bylo ryze českou záležitostí. Ještě před zápasem tedy bylo jasné, že turnajový titul zůstane v České republice. Duel mezi HC Zlín I a DHC Plzeň měl jednoznačný průběh. Zlínské házenkářky vedly v 8. minutě 7:0 a prakticky bylo rozhodnuto. Po týmovém výkonu, kdy se do střelecké listiny zapsalo sedm hráček vítězného družstva, Zlín vyhrál 17:4. Prvenství zlínských starších žákyň je jediným českým triumfem na letošním Prague Handball Cupu.

Mladší žáci Dukly se prali o zlato s dánským OBG Handbold. Na úvod měli mladí Pražané trochu smůly, když trefili tyč a břevno, a i proto od začátku mírně ztráceli. Dánové si vytvořili náskok 3-4 gólů, který si hlídali a udrželi až do konce. OBG Handbold porazil Duklu 22:17, když na straně Dánů dal Emil Kristensen 11 gólů, tedy polovinu branek svého týmu.

I dalších pět kategorií ovládly týmy z Dánska. Oba turnaje mladšího dorostu patřily klubu Skanderborg Handbold, který vyhrál mezi mladšími dorostenkami i dorostenci. Dívky ze Skanderborgu v dánském finále porazily Frederiksberg 13:8 a házenkáři stejného klubu zdolali další dánský tým Aalborg 17:8.

Ve starších žácích dokráčeli pro prvenství mladí házenkáři TIK Taastrup Handbold, na které ve finále nestačil švédský Kristianstad po výsledku 17:7. Turnaj starších dorostenek vyhrál Ajax Kodaň I po vítězství 17:11 nad také dánským BK Ydun. 

Opravdovým vrcholem bylo „dánské“ finále starších dorostenců mezi Smorumem a Ajaxem Kodaň. Smorum vedl 9:5, ale záhy už prohrával 10:11. Dramatický duel musel rozhodnout až rozstřel, když 11 sekund před koncem vyrovnával na 15:15 autor devíti gólů Smorumu Miklas Lindgreen. A byl to znovu Miklas Lindgreen, kdo zajistil v rozstřelu titul pro Smorum po vítězství 20:19.

Dánské týmy ukázaly, že patří mezi absolutní světovou elitu. Na Prague Handbal Cupu postoupilo do finálových duelů 11 družstev a 6 jich získalo vítěznou trofej. Superpohár, který je určen pro nejúspěšnější klub celého turnaje, míří také do Dánska kubu Skanderborg Handbold.

Na Prague Handball Cupu nechyběl ani reprezentační trenér mužů Jan Filip. Turnaj poznal v minulosti jako jeho aktivní účastník a letos na něm byl také v roli otce. „Já jsem si Prague Handball Cupu vždycky užíval. Měl jsem letos možnost podívat se hned do několika hal, a musím říct, že pro děti nebo dorostence je to super věc a tomuto turnaji samozřejmě fandím. Počty účastníků ukazují, že turnaj pořád roste a zvětšuje se. Prague Handball Cup má zvuk a jezdí sem čím dál víc týmů ze zahraničí, což svědčí o tom, že má v házenkářském světě své pevné místo a myslím, že to bude do budoucna lepší a lepší,“ zhodnotil Prague Handbal Cup Jan Filip.