„Řada z nás, kteří sedíme několik hodin denně v kanceláři nebo na jednáních, bojujeme s nadváhou. Pořád si říkám, že začnu sportovat, půjdu si zaběhat, pak se ale nachytám, jak večer po práci celý unavený raději zůstanu doma. A to chceme s dalšími zastupiteli změnit. Myslím si, že podobný problém řeší značná část Pražanů,“ vysvětluje radní Jan Wolf.

Ten byl dnes mezi těmi pražskými zastupiteli, kteří přímo v budově Magistrátu hl. m. Prahy využili možnosti zjistit svůj aktuální fyzický stav a nechali si od lékaře doporučit, jakým způsobem dosáhnout potřebné kondice.

„Podobné vyšetření nabídneme Pražanům, aby i oni věděli, co se svou fyzičkou dělat. Všichni se chceme přece cítit svěží a fit a kdy jindy toho dosáhnout, než v roce, kdy se Praha honosí titulem Evropské hlavní město sportu,“ dodal Jan Wolf.

Projekt Zhubni kilo s EHMS není, jak by mohl název napovídat, jen o potřebě hubnout. „Ti, kteří se potýkají s nadváhou, si v první řadě podobný cíl dávají, ale následně je pro ně důležité, aby v kondici vydrželi. K tomu pomůže nejen naše vyšetření, ale i odborné rady,“ řekl MUDr. Martin Matoulek, který dnes společně s pražskými zastupiteli projekt zahájil a bude jej mít z odborného hlediska na starosti.

Sportovní část webových stránek hlavního města Prahy pak bude všem Pražanům doporučovat akce, na kterých se do adekvátní kondice mohou dostat. „Bude se jednat o sportovní tipy našich sportovních redaktorů a známých tváří, kteří jsou ambasadory titulu Evropské hlavní město sportu. Za všechny mohu jmenovat hokejistu Tomáše Hertla, plážovou volejbalistku Kristýnu Kolocovou nebo handicapovaného cyklistu Jiřího Ježka,“ informoval radní Wolf.

Projekt pro veřejnost bude spuštěn v průběhu dubna. Více na www.praha.eu/ehms.cz.