Oceněny byly i její medailové spoluběžkyně Petra Maláková, Kateřina Loosová a Michala Petříková. Další ceny si odnesly Barbora Jíchova, Michaela Melzerová, mezi oceněnými byli také atleti Štěpán Švarc a David Vodstrčil.

Slavnost se pod záštitou primátora hlavního města Prahy konala v jeho rezidenci.  Zhruba stovku hostů z řad trenérů, sponzorů i rodinných příslušníků přivítala předsedkyně spolku downsyndrom.cz Gabriela Šálková. Senátor Jiří Růžička pak zdůraznil letošní výkony závodníků na halovém šampionátu v pražském Olympu, na mistrovství světa v Mladé Boleslavi i na vůbec 1. mistrovství ČR v atletice sportovců s Downovým syndromem, které organizoval i pořadatel celé akce Sportovce roku 2022, ČeFeS Down z.s. Všem atletům předal ocenění olympijský vítěz z Nagana 1998, bývalý brankář české hokejové reprezentace Dominik Hašek.

Po hudebním vystoupení Richarda Rezka (kytara) a Petry Žalmanové (klávesy, zpěv) seznámil předseda ČeFeS Down Josef Filip sportovce, rodiče i sponzory s plány spolku na rozšíření atletických disciplín i s termíny dalších soutěží pro rok 2023, které jsou dostupné na webových stránkách cefes.cz. Letos založená Česká federace sportovců s Downovým syndromem z.s. vznikla ze Sportovního oddílu VOK z.s, a její akce jsou otevřené všem atletům s Downovým syndromem bez rozdílu věku.