Bude to zároveň úvodní podnik seriálu Národního poháru dračích lodí 2021 s bodováním i do žebříčku Českého poháru, který rozhoduje o nominacích pro mezinárodní šampionáty!

Přihlášeno je 24 posádek na malých a velkých lodích. Základnou pro festival je loděnice Klubu vodních sportů Praha v Podolí.

Časový program:

V 11:00 první start na malých lodích v pořadí ŽENY / OPEN / MIX - dle přihlášek asi 4 jízdy.

Následuje vyhlášení výsledků

Od cca od 13:30 hodin závod na velkých lodích 5 km - dle přihlášek asi 2 jízdy.

Následuje vyhlášení výsledků

Něco o dračích lodích:

Loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádku tvoří max. 20 pádlujících v sedě - 10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.

Historie závodů dračích lodí začala před více než dvěma tisíci lety v Číně. Moderní éra závodění na těchto lodích se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů pádlujících z více než 50 zemí světa.

Česká asociace dračích lodí pořádá každoročně od dubna do září mnoho závodů po celé ČR. Nejstarší z nich je Pražský festival dračích lodí, který bude mít 19. června 2021 již 24. ročník.