Na jednom místě se představí jednotlivé sporty, aby se děti mohly na ně nejen podívat, ale i vyzkoušet si je, a aby rodiče mohli poznat klubové prostředí a lidi, kterým své dítě svěří. Děti se mohou těšit na klasické sportovní disciplíny (fotbal, tenis, hokej, aerobik, basketbal, plavání, gymnastiku, atletiku, volejbal a jiné), ale seznámí se i s méně známými sporty, mezi které lze zařadit například kriket, kin-ball, cheerleading, potápění, jachting, freestyle frisbee, kendó a mnohé jiné.

Tento festival, dříve známý pod názvem Sporťáček, od roku 2011 přivedl k pohybu tisíce dětí z celé České republiky. Jenom v Praze se na akci každoročně prezentuje kolem 140 sportovních klubů a očekává se kolem 15 tisíc návštěvníků. Vstupné je tradičně pro všechny zcela zdarma.

Na Wannado Festivalu nebude chybět bohatý doprovodný program. Exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, překážková nafukovací dráha Ninja Race, laserová biatlonová střelnice, či zóna odrážedel pro nejmenší sportovce a informační stánky sportovních klubů.

Více informací najdete na oficiálních internetových stránkách.