Bike polo je dynamicky rozvíjející se městský sport, který byl poprvé hrán v Seattlu kolem roku 2000 kurýry krátícími si volné chvilky při čekání na zásilky. Nejvíce se tato disciplína podobá klasickému pólu na koních, kde kůň (či jiná osedlatelná zvěř) byl nahrazen jízdním kolem a travnaté hřiště za pevný povrch ohraničený mantinely. Ve světě je etablovanou disciplínou v USA, Kanadě, Mexiku, Chile, Japonsku, Austrálii, v Evropě se momentálně stává fenoménem.

Do Prahy se tato sportovní disciplína dostala v roce 2009, kdy ji začali hrát místní nadšenci sdružujících se okolo nově vznikajících cyklodílen. Od roku 2012 má klub Bike polo Praha k dispozici venkovní hřiště v areálu SK Oáza v Praze Krči.

Tam se o víkendu můžete nejen přijít podívat na nedělní Mistrovství České republiky, ale můžete si i zahrát během sobotních přátelských zápasů. Že jste bike polo nikdy nezkusili? Nevadí! Pravidla vám pořadatelé vysvětlí a všechny věkové kategorie ohleduplně zapojí do hry. Pro první kroky k vyzkoušení jsou vhodné rukavice a helma. Vlastní kolo není nutné, v případě potřeby si jej můžete zdarma zapůjčit, stejně jako pálku nebo i helmu.

Samozřejmě nepůjde jen o sportovní výkon, ale chybět nebude po oba víkendové dny ani pivo, cider, gril a různé dobroty z kuchyní hráčů, hráček, příznivců a příznivkyň bike pola.