Největším favoritem turnaje Rugbymania 2023 je loňský vítěz, britský tým West Coast Crash, jehož nejlepším hráčem je paralympijský vítěz a nejlepší hráč své kategorie na mistrovství Evropy 2023 Stuart Robinson. Medailové ambice má také domácí tým Prague Robots, který je posilněný o reprezentanta Nizozemska Davyho van den Dopa a bývalého reprezentanta týmu USA Chucka Meltona.

Zahajovací zápasy se uskuteční 16. listopadu 2023 od 16:00 hodin a turnaj bude zakončen zápasem o zlato v sobotu 18. listopadu 2023 v 17:30 hodin.

Mimo Prague Robots se na turnaji představí ještě dva české týmy – tým Captains z Hradce Králové a tým mladých nadějí The Gunners.

Rugby vozíčkářů jako paralympijský sport debutoval v roce 2000 na paralympijských hrách v Sydney. V současné době je ve světovém žebříčku 35 zemí, přičemž dalších 10 zemí o místo ve světovém žebříčku usiluje.

Rugbymania patří mezi tradiční prestižní turnaje zařazené do kalendáře Mezinárodní federace ragby vozíčkářů (WWR). Každý rok se na turnaji potkávají ragbisté vozíčkáři z celého světa, aby společně završili sezónu vzájemnými zápasy klubů a reprezentací. V České republice byl první klub SK Quadru Fit Hradec Králové (dnešní Prague Robots) založen v roce 1993.

Více informací na stránkách turnaje.