Druhou adventní neděli se zde tradičně konají vánoční trhy. Svařené víno na zahřátí tu sice nekoupíte, zato se budou nabízet výrobky pacientů z terapeutických dílen a oddělení PN Bohnice, vánoční občerstvení, lokální potraviny a další.

Spojte trhy s koncertem

U zdejšího ozdobeného stromečku si můžete také zazpívat koledy a prohlédnout živý betlém – k vidění bude od 14:30 hodin. A pokud zůstanete ještě déle, od 17:00 hodin naváže 2. adventní koncert. Zazpívá na něm pěvecký sbor Vysoké školy ekonomické Musica Oeconomica Pragensis pod vedením Martiny a Kryštofa Spiritových spolu s Akademickým pěveckým sborem Vysoké školy báňské v Ostravě, který řídí Adam Sedlický.

Na repertoáru budou anglické koledy Williama Byrda, Boba Chiltotta anebo cyklus The Time of Christmas od Antonína Tučapského, ale i skladby dalších autorů, jako je Lászlo, Passereau, Croce anebo Suchoň.

Sbor anebo duo Semplice

Další adventní koncert se v léčebně koná 15. prosince. Na něm vystoupí pěvecký sbor Kalokagathia z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a hosté. Poslední koncert adventního cyklu je pak na programu 22. prosince a představí se na něm duo Semplice – harfista Lukáš Dobrodinský a flétnista Vít Momér. Zahrají staré duchovní písně a skladby dalších autorů, jako je J.S. Bach anebo A. Corelli, či S. Rachmaninov.