Trasy pražského Běhu pro Paměť národa v oboře Hvězda na 5, 10 kilometrů a 1 km pro rodiny, která je vhodná i pro kočárky, koloběžky či odrážedla, budou viditelně označeny po celou dobu konání akce. Individuálně na ně můžete vyběhnout kdykoli v tomto období. Zúčastnit se může opravdu každý a sportování pro dobrou věc jistě půjde snadno spojit třeba s rodinným výletem nebo s procházkou se psím parťákem.

Start a cíl pro všechny tratě a obrátka do druhého okruhu pro desetikilometrovou trasu bude u hlavního vchodu do obory z pláně na Vypichu. Tam také budou informace ke značení tratě, registrovaní závodníci je dostanou před závodním víkendem na email.

Běh pro Paměť národa můžete věnovat někomu, kdo je pro vás výjimečný — a připomenout tak jeho příběh. Na startovní číslo si můžete napsat třeba příbuzného, který si prošel komunistickým lágrem, vaši babičku, která je pro vás vzorem a nedávno zemřela, na trať se můžete vydat také za stíhané novináře, letce RAF nebo politické vězně. Už víte, za koho poběžíte vy?

Zaplacením startovného 300 korun všichni zúčastnění přispějí na rozšíření sbírky Paměti národa. Registrovaní závodníci dostanou startovní číslo a svůj výkon si budou moci poměřit s ostatními alespoň on-line.

  • Návod jak závodit, najdete zde.