Na základě dohody primátora hl. m. Prahy a starosty města Soulu o dalším rozšíření vzájemných vztahů mezi oběma partnerskými městy se jako první část reciproční kulturní výměny v letech 2009/2010 uskuteční v termínu od 15. do 18. 9. 2009 Dny Soulu v Praze.

Svým rozsahem a dopadem se jedná o jednu z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších akcí v oblasti zahraničních vztahů i kulturních prezentací zahraničních měst v Praze v letošním roce. Zároveň se jedná o vůbec první samostatnou prezentaci Soulu v Praze.

Slavnostní zahájení Dnů Soulu v Praze se uskuteční za účasti primátorů obou měst 15. září ve 20 hodin ve Smetanově síni Obecního domu, a to gala představením, v jehož programu bude město Soul prezentovat korejskou tradiční hudbu, tanec, Taekwondo, B-boy a klasickou hudbu interpretovanou na tradiční korejské hudební nástroje.

O den později otevře starosta Soulu v infocentru v pasáži Škodova paláce výstavu „Tvář Soulu a korejská animace“. Prezentační program bude ve stejný den pokračovat odpoledne na Václavském náměstí ukázkami národního sportu Taekwondo.

Ve dnech Soulu v Praze budou v malém sále Městské knihovny v Praze promítány korejské filmy „Marathon“ a „Dech“.