Po roce pauzy způsobené covidem je tady opět Bo!ovka, dobrodružná večerní hra pro rodinné týmy nebo partu přátel (2–5 osob). Před dvěma lety byla tématem výchova draků, letos půjde o úkol možná ještě atraktivnější – zachránit Středozem.

„Tolkienova Pána prstenů zná po úspěšné filmové adaptaci snad úplně každý. Rozhodli jsme se proto zvolit toto téma pro letošní Bo!ovku,“ říká o akci jeden z organizátorů Jiří Tvrdoň.

…temnota po létech klidu přichází z Mordoru. Není mnoho času na záchranu Středozemě. Vojska Gondoru se sama neubrání. Je třeba svolat na pomoc všechny národy. Již mnohokrát se v dějinách ukázalo, že i malá skupinka hobitů může změnit osud velkých království. Podaří se vám sjednotit trpaslíky, elfy a různé národy lidí? Zachráníte Středozem?

„Na prvním místě je zábava, zážitek ze hry a nové dobrodružství,“ dodává další z organizátorů Martin Kašík.

Na účastníky čeká stezka s několika stanovišti s úkoly, které je třeba splnit, a do cíle dorazit ve vymezeném čase. Hra je vhodná pro děti od 5 let. S sebou: baterky, do týmu alespoň jeden hrneček (na čaj v cíli) a startovné 50 korun za tým.

Pro účast je nutná rezervace na webu https://prazskabojovka.cz.